Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Gladiátor: Takto sa z chlapcov stávajú muži!

Film Gladiátor pozná snáď každý. Každá žena, by chcela mať doma muža ako Maximus Decimus Meridius, ktorý je stelesnením mužnosti a zároveň bol aj hlavnou postavou tohto filmu. Ponúkame vám  štyri lekcie mužnosti, ktoré sa od neho môžeme naučiť a zároveň potešiť naše nežnejšie polovičky.

Miloval svoju rodinu a bol jej verný

Maximus bol rodinným mužom. Odmietol slávu, ktorú mohol mať ako rímsky cisár, aby prijal teplo rodinnej lásky. Hoci bola Maximova žena brutálne zavraždená, nenarušilo to jeho oddanosť k nej. Počas filmu je prítomné romantické napätie medzi Maximom a cisárovou dcérou. Maximus však zostal verný svojej mŕtvej manželke a svojej rodine a odmietal návrhy inej ženy. 

Miloval svoju krajinu

Kým sa Maximus stal gladiátorom, bol lojálnym generálom v rímskej armáde. Jeho muži ho rešpektovali a veľmi si ho ctili. Keď Rím padol do špinavých rúk, nevzdal sa svojej krajiny. Lojálne sa snažil naplniť želanie mŕtveho cisára, aby sa vláda nad Rímom vrátila do rúk ľudu a senátu, bojoval a obetoval sa, až kým nebude obnovená republika.

 

Mohol kohokoľvek nakopať, no zostával pri tom čestný

Film Gladiátor je známy pre úžasné bojové scény. V každej bitke, či už vo vojne alebo v aréne, Maximus vždy porazil svojho súpera kombináciou hrubej sily a stratégie. Dokázal ignorovať bolesť a splniť úlohu. Nikdy sa nedal premôcť strachom. Namiesto toho z neho vyžarovala tichá sebadôvera, ktorá vyvádzala jeho súperov z rovnováhy. Nikdy nepochyboval o svojej schopnosti vyhrať. Hoci Maximus exceloval v bojových umeniach, nevyžíval sa v krviprelievaní. Bojoval len vtedy, keď potreboval, a to zo vznešených dôvodov.

Bol duchovne naladený

 Maximus venoval čas svojmu duchovnému životu. Modlil sa k svojim bohom. Nepochyboval, že ho jeho manželka a syn čakajú v posmrtnom živote. Pred každým bojom sa Maximus zohol a prehrabol rukami hlinu. Bolo to, akoby prosil bohov, aby boli s ním počas boja.

Zdroj: www.artofmanliness.com

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií