fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Harry a Meghan vyhrali. Kráľovná súhlasila s prechodným obdobím

Princ Harry a Meghan šokovali celý svet, keď sa rozhodli byť nezávislými  a ísť svojou cestou. Kráľovná Alžbeta II. Ich rozhodnutie nenesie ľahko, ale aj napriek tomu sa rozhodla svojmu vnukovi vyjsť čo možno najviac v ústrety.

Máte tip? napíšte nám mailom

Harry a Meghan majú prechodné obdobie

Harry a Meghan o svojom rozhodnutí informovali prostredníctvom sociálnej siete a kráľovná Alžbeta sa to dozvedela až z médií. Rozhodla sa ale súhlasiť s akýmsi obdobím prechodu, no podrobnosti o nezávislosti vojvodu a vojvodkyne zo Sussexu sa ešte príliš nespomínajú. Po krízovom stretnutí v panstve Sandringham na severe Londýna kráľovná vyhlásila, že súhlasí s tým, aby si jej vnuk s manželkou delili svoj čas medzi Veľkú Britániu a Kanadu, ale ešte budú potrebné diskusie. Dodala, že v najbližších dňoch sa bude pracovať na tom, ako to naozaj bude s ich plánmi vyzerať.

View this post on Instagram

“After many months of reflection and internal discussions, we have chosen to make a transition this year in starting to carve out a progressive new role within this institution. We intend to step back as ‘senior’ members of the Royal Family and work to become financially independent, while continuing to fully support Her Majesty The Queen. It is with your encouragement, particularly over the last few years, that we feel prepared to make this adjustment. We now plan to balance our time between the United Kingdom and North America, continuing to honour our duty to The Queen, the Commonwealth, and our patronages. This geographic balance will enable us to raise our son with an appreciation for the royal tradition into which he was born, while also providing our family with the space to focus on the next chapter, including the launch of our new charitable entity. We look forward to sharing the full details of this exciting next step in due course, as we continue to collaborate with Her Majesty The Queen, The Prince of Wales, The Duke of Cambridge and all relevant parties. Until then, please accept our deepest thanks for your continued support.” – The Duke and Duchess of Sussex For more information, please visit sussexroyal.com (link in bio) Image © PA

A post shared by The Duke and Duchess of Sussex (@sussexroyal) on

Stretnutie bolo zvolané narýchlo

Naozaj nezvyčajné stretnutie bolo zvolané po oznámení Harryho a Meghan, že sa vzdajú svojich úloh v kráľovskej rodine a začnú pracovať, aby sa stali finančne nezávislými. Nechýbali ani princ Charles, William a Harry, Meghan bola v Kanade so synom a zúčastnila sa prostredníctvom videohovoru. Po skončení stretnutí kráľovná uviedla, že rodina by uprednostnila, aby Harry a Meghan zostali pracujúcimi členmi kráľovskej rodiny na plný úväzok. Zároveň však rešpektuje a chápe ich želanie žiť nezávislejší život.

Čaká ich ťažká úloha

Kráľovná si je vedomá toho, že je ešte veľa vecí, ktoré musí Harry a Meghan vyriešiť. Nepríjemnosti čakali aj princa Williama, ktorý verejne poprel informácie z jedného článku. Práve jeho označili za príčinu odchodu vojvodu a vojvodkyne zo Sussexu, lebo jeho postoj k nim bol šikanujúci. V spoločnom vyhlásení bratia uviedli, že to nie je pravda a stále sú si blízki. Hoci je William z bratovho rozhodnutia veľmi sklamaný, určite mu praje len to najlepšie. Meghan sa zdržiava  v Kanade a v turbulentnom čase nie je pri svojom manželovi. Stále nie je jasné, kedy sa vráti do Británie. Koniec koncov, už dávnejšie spolu s Harrym hovorili o tom, že by si vedeli predstaviť život v zahraničí.

https://www.instagram.com/p/B7GHlR2nvFo/

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj edition.cnn.com
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií