fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Megamesto, ktoré bude mať viac obyvateľov ako Kanada, Argentína či Austrália! Kde ho stavajú?

Máte tip? napíšte nám mailom

Dokázali by ste bývať vo veľkomeste? Hlučnosť áut, zaprašené prostredie a masa ľudí v uliciach. Čo by ste však povedali na veľkomesto s desiatkami miliónov obyvateľov? “Megamesto” pripravujú v Číne!

megamesto

Preľudnená Čína už nevie, kam svojich obyvateľov ubytovať. Zatiaľ čo Slovensko nemá ani jedno mesto s viac ako miliónom obyvateľov, Čína ma 8 megamiest a 123 miest s vyše milión občanmi! No to nestačí. Najnovšie sa Čínska vládal rozhodla postaviť mesto všetkých miest, ktoré ťažko niekto prekoná!

Pearl River Delta v preklade Delta perlovej rieky je názov pre novú čínsku aglomeráciu, ktorá má spojiť 9 obrovských veľkomiest.

megamesto

V roku 2008 rozhodla čínska vláda spojiť mestá Shenzhen, Dongguan, Huizhou, Zhuhai, Zhongshan, Jiangmen, Guangzhou, Foshan, a Zhaoqing do jednej aglomerácie. Išlo by tak o viac obyvateľov, ako má napríklad Kanada či Argentína. Projekt je vyčíslený na 322 miliárd dolárov! Práce na spojení týchto miest už začali. Čo prinesie nové megamesto uvidíme časom.

bobby yip 1

 

Zdroj : www.businessinsider.com

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií