Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Megamesto, ktoré bude mať viac obyvateľov ako Kanada, Argentína či Austrália! Kde ho stavajú?

Dokázali by ste bývať vo veľkomeste? Hlučnosť áut, zaprašené prostredie a masa ľudí v uliciach. Čo by ste však povedali na veľkomesto s desiatkami miliónov obyvateľov? „Megamesto“ pripravujú v Číne!

megamesto

Preľudnená Čína už nevie, kam svojich obyvateľov ubytovať. Zatiaľ čo Slovensko nemá ani jedno mesto s viac ako miliónom obyvateľov, Čína ma 8 megamiest a 123 miest s vyše milión občanmi! No to nestačí. Najnovšie sa Čínska vládal rozhodla postaviť mesto všetkých miest, ktoré ťažko niekto prekoná!

Pearl River Delta v preklade Delta perlovej rieky je názov pre novú čínsku aglomeráciu, ktorá má spojiť 9 obrovských veľkomiest.

megamesto

V roku 2008 rozhodla čínska vláda spojiť mestá Shenzhen, Dongguan, Huizhou, Zhuhai, Zhongshan, Jiangmen, Guangzhou, Foshan, a Zhaoqing do jednej aglomerácie. Išlo by tak o viac obyvateľov, ako má napríklad Kanada či Argentína. Projekt je vyčíslený na 322 miliárd dolárov! Práce na spojení týchto miest už začali. Čo prinesie nové megamesto uvidíme časom.

bobby yip 1

 

Zdroj : www.businessinsider.com

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií