fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Najlepšie horory roka 2019: TOTO je 6 z nich, ktoré vám naženú poriadny strach! (1.diel)

Máte tip? napíšte nám mailom

Hororová nádielka je plodná aj počas tohto roka. Pozrite si najlepšie horory roka 2019 a aj tie, ktoré vás ešte len môžu vystrašiť alebo obrať o spánok.

V prvom diele nášho seriálu vám predstavujeme to najdesivejšie, najmrazivejšie alebo najoriginálnejšie, čo sa urodilo v hororom žánri. Nechajte sa súčasne pozvať aj na zaujímavé kúsky pred premiérou, ktoré lákajú hororových maniakov na oficiálne trailery a zároveň sú prísľubom poriadnej dávky strachu.

1. The Lighthouse

Otec brilantného hororu Čarodejnica (2015) Robert Eggers, prichádza do kín s unikátnym čiernobielym hororom s názvom The Lighthouse. Počas októbra si budú môcť americkí, a neskôr aj slovenskí milovníci originálnych hororových kúskov užiť Roberta Pattinsona a Willema Dafoea v hlavných úlohách.

Hypnotický, temný, strašidelný a halucinatívny, aj taký je príbeh dvoch strážcov majákov na vzdialenom a záhadnom ostrove v Novom Anglicku v 90. rokoch 20. storočia.

Mrazivé počasie vo filmových scénach je autentické. Nekomplikovalo len samotné natáčanie ale svojou silou umocňovalo tamojší príbeh. „Natáčanie sa často robilo v hrozných búrkových podmienkach, ktoré prelomili päť deflektorov dažďa a rozbili kameru,“ prezradil o svojom pripravovanom kúsku sám režisér, Robert Eggers pre portál Los Angeles Times.

Prečítajte si tiež :

Najlepšie seriály za posledné obdobie: TOTO je 7 dokumentov, ktoré sa oplatí vidieť!

2.Cintoryn domácich zvierat

Pre fanúšikov Stephena Kinga, môže byť neošúchaný hororový príbeh príbeh predzvesťou mrazivého večera (chyba v názve je podľa posolstva hororového snímku zámerná a odkazuje na rovnaký preklad, ako v anglickom origináli).

Cintoryn domácich zvierat púta pozornosť hneď na začiatku svojim „príbehom vydania.“ Traduje sa, že majster hororu, Stephen King bol knihou tak zhnusený, až ju nechcel nikdy vydať.

Prehlásil, že toto dielo považuje za svoj najdesivejší román. Aké odporúčanie môže byť  lákavejšie pre milovníka hororov?

Počas jeho menej plodného spisovateľského obdobia sa dielo predsa len dostalo na knižné pulty (1983). Príbeh o cintoríne domácich zvierat sa o niekoľko rokov dočkal svojho vôbec prvého filmového spracovania. Naša redakcia Klocher, vám odporúča medzi najlepšie horory zaradiť aj to tohtoročné.

Keď sa hráte so smrťou, môžete sa veľmi ľahko spáliť. Niekedy je lepšie, ak mŕtvi zostanú mŕtvymi. Detí v bizarných zvieracích maskách, množstvo znepokojivých scén, zvieracie pohrebiskooživené mŕtve deti, ktoré sa nevracajú vo svojej pôvodnej podobe, aj o tom je mrazivý príbeh, ktorý neodporúčame pozerať o samote.

Prečítajte si tiež:
Pamätáte si 50 odieňov sivej? Teraz prichádza 50 odtieňov čiernej!

Príbeh vykresľuje rodinu Creedovcov, ktorá sa rozhodla presťahovať do malého mestečka. To však ešte netušila táto sympatická rodinka, že neďaleko nich leží staré indiánske pohrebisko, kde deti pochovávajú od dávnych dôb svoje domáce zvieratká. Žiadna mŕtvola tu však neleží dostatočne hlboko. Presvedčia sa o tom na vlastnej koži, keď zrazí auto obľúbeného kocúra ich dcéry Ellie. Sused manželom poradí, že ak ho pochovajú na pohrebisku zvierat, nebudú musieť  Ellie vravieť nič. Kocúr sa vráti a s ním aj nočná mora.

Prečítajte si tiež :

Moderné závislosti, ktoré nás ničia zo dňa na deň: Ktorou trpíte vy?

 

3. Diera v zemi

Christopher utečie pred matkou do lesa. Ustarostená žena ho síce hneď nenájde, ale súčasne objaví neobvykle veľkú, priam desivú dieru v zemi. Po tomto objave sa jej syn začne znepokojivo správať a neskôr sa už na seba nepodobá. Tajomná až hrôzostrašná scéna, nazvaná podľa samotného filmu, vám možno vyrazí na chvíľu dych.

4. To Kapitola 2

Aký by to bol rok bez pokračovania mega úspešného hororu To (It, 2017)? Napriek tomu, že hororový snímok To Kapitola 2 sa ohrieva len chvíľu v našich kinách, film už stihol v počte pozretí predbehnúť počas prvého víkendu premietania aj samotnú prvú časť.

Prečítajte si tiež:
Február 2022: Výber sedem najlepších filmov

Diabolského klauna Pennywisa zahral opäť brilantne herec Bill Skarsgård, ktorý v minulosti za svoj výkon získal ocenenie. Aj podľa názoru našej redakcie, patrí tento filmový počin medzi najočakávanejšie a najlepšie horory tohto roka.

V dvojke sa po 27-rokoch stretne známa partia, tentokrát už vyrastených detí, aby opäť čelila v meste Derry  stretnutiu so známym démonom.

„Režisér Andy Muschietti so scenáristom Gary Daubermanom opäť servírujú perfektné hororové dielko s množstvom retrospektív. Vďaka silnej jednotke s presvedčivými detskými výkonmi a záverečnému sľubu stáť spolu v boji proti ničivému zlu dostala Kapitola 2 lákavý základ v záverečnom boji proti odpornému klaunovi,“ hodnotí takto kinema mrazivú hororovú dvojku.

Prečítajte si tiež :

Postavy z hororu či lama s výbušninou na krku: TOTO sú najlepšie pranky od Jalals

5. Všetko najhoršie 2

Opakujúci sa narodeninový deň, kedy sa prenasledovaná obeť snaží uniknúť smrti, je späť! Film síce nepatrí medzi čisté hororové snímky a balansuje na hrane hororu a komédie,  napriek tomu si horor našiel svojich verných divákov. Pokiaľ ste fanúšikmi Štúdia Blumhouse (Rozpoltený, Uteč) neostanete sklamaní.

6.Vo vysokej tráve

Nemáte dosť strachu? Tak si určite počkajte na horor Vo vysokej tráve (In the Tall Grass). Zatiaľ si môžete vychutnať oficiálny trailer. Netflix uvedie snímku už čoskoro, presne 4.októbra.

Máte stále málo? Pripravujeme pre vás aj druhý diel najlepších hororov roku 2019!

Zdroj: latimes.com,kinema.sk 

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií