Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Už 5000 ľudí povedalo NIE reťaziam

Sloboda zvierat hovorí NIE zvieratám na reťaziach! Vypísala petíciu, na ktorú sa podpísalo zatiaľ 5 000 ľudí!

Na facebookovej stránke Slobody zvierat sa píše:

Najnovší prípad inšpektorky z obce Bajč – zúbožení bernský salašnícky pes a jazvečíčka.
Píše: „Katastrofalny stav psa, vychudnutý na kosť, vypadana srsť, zrejme demodex, vydratý krk od ťažkého obojka, treba ho hned previezť do utulku a liečiť, všade výkaly a bordel… Malicky psik, tiež vychudnutý – akurát obedoval vyschnutého potkana! Salašník bol apatický, akoby sa zmieril s osudom. Do auta sme mu museli pomáhať, nevládal, neprotestoval. Celou cestou hľadel z okien a sledoval svet okolo, ktorý doteraz nepoznal, len reťaz a večne opitého majiteľa.
Druhý psik – maličká fenka. Majiteľ ju nechcel dať, že je jeho miláčik – tá malá, zúbožená troska…To ma riadne rozčúlilo a po dlhom vysvetľovaní nakoniec poľavil a psíka som odobrala. Takéto chvíľe ma nútia rozmýšľať, že si nezaslúžime volať sa ľudmi. Ako sa môže niekto prizerať ako sa jeho pes trápi a nepomôcť mu, nedopriať mu jedlo, vodu,aspoň trochu pozornosti a lásky, ale ho nechať umierať.

russia-641554_640

Sloboda zvierat na tento prípad promptne zareagovala a vypísala petíciu na ochranu zvierat proti reťaziam. Zvieratá na reťazia trpia a ako kampaň hovorí, na reťaziach Vám dom nepostrážia. Chcete aj vy povedať NIE reťaziam?

Tlačivo si môžete vytlačiť TU!

Zbierať podpisy pod petíciu je možné na verejných priestranstvách. Podpisovať petíciu môžu aj ľudia mladší ako 18 rokov. Podmienkou je, aby rozumeli textu petície.

russia-641554_640

Sloboda zvierat o kampani

Pes na reťazi stráži. To je veľký omyl. V ťažkej psychickej deprivácii sa ochranca môže stať dokonca nebezpečným aj pre okoloidúce dieťa, či poštára. Pes brechajúci na reťazi nemá možnosť strážiť.

Odviažte svojho psa z reťaze! Bude spokojnejší a bude lepšie strážiť. Pes pustený z reťaze má oveľa väčšie šance ustrážiť dom, záhradu a majetok. Voľný pohyb mu umožní byť všade včas, mať váš dvor pod kontrolou a zároveň ho udržuje v dobrej kondícii a nálade, takže si k svojmu majiteľovi rýchlo nájde cestu.

Povedzte aj VY NIE REŤAZIAM!

Zdroj: slobodazvierat.sk, facebook.com/slobodazvierat

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií