fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Objavte čaro prírody aj po západe slnka. Čo všetko tam na vás čaká?

Máte tip? napíšte nám mailom

Každý jeden milovník prírody si vychutnáva výhľady, čerstvý vzduch vždy, keď je v prírode. Predsa len máme možnosť vidieť v prírode – na turistike takých ľudí, ktorí si sem prišli urobiť novú selfie a nevšímajú si krásu toho, kde sa práve nachádzajú. Objavte ale čaro prírody aj po západe slnka. Uvidíte, čaká vás hotová senzácia!

Nočný život zvierat

Možno sa toho obávate, ale príroda je čarokrásna aj po západe slnka. Moc toho neuvidíte, to je pravda, ale všade okolo vás môžu byť rozmiestnené fotopasce, ktoré zachytávajú nočný život zvierat. Ak sa dostanete k takejto nahrávke, možno budete mať možnosť vidieť medveďov a ich nočný život bez toho, aby ste ich vyplašili. Svetlo z fotopascí zvieratá nevnímajú, čiže správajú sa úplne prirodzene.

Hviezdy

V hlučných mestách si nebudete môcť vychutnať pozorovanie oblohy najmä kvôli všadeprítomnému smogu. V prírode na okraji miest a dedín si môžete bez najmenších problémov rozložiť deku, vytiahnuť piknikový stôl a pozorovať hviezdy. Ak ste vášnivý fotograf, takéto príležitosti budete len vyhľadávať. Nezabúdajte si však so sebou zobrať aj baterku alebo akýkoľvek iný zdroj svetla. Okrem toho si nezabúdajte vložiť do auta veľkosťou vyhovujúce gumené rohože. Tie ochránia interiér auta od špiny, ktorú si donesiete na podrážkach topánok.

Prečítajte si tiež:
Zbystrite pozornosť! Na scénu prichádza protischránkový zákon

Ticho

Žiaden hluk áut, rozprávanie, hučanie klimatizácie. Toto v prírode a najmä v noci očakávať rozhodne nemusíte. Nikde sa nebudú potulovať páriky, ktoré sa išli prejsť. Všadeprítomné ticho vás pohltí a vy tak dokážete načerpať energiu, ktorá vám už dlhšie chýba. Cestou od auta do prírody si hlavne nezabudnite vziať nočné videnie.

Foto: Good Free Photos

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií