Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ťaháky, na ktoré učitelia nemajú šancu prísť!

Nechce sa Ti učiť? Chápem, nepatríš medzi tie 2% študentov, ktorí sa radi učia a študujú. V tom prípade určite rád používaš ťaháky. Písanie na ruky už nie je veľmi moderné. My Ti ponúkneme úplne iné finty, ktoré Ti môžu zachrániť kožu, a pri správnou používaní by Ti na ťaháky nik nemal prísť. Chce to len štipku odvahy a správne načasovanie. Ale to Ti snáď chýbať nebude!

Samozrejme Ťa nechceme naučiť podvádzať,  či navádzať na ťaháky, to v žiadnom prípade! Určite je lepšie si zobrať knihu do rúk a vzdelávať sa, no trošku inšpirácie v kritických momentoch Ti predsa dodať môžeme, no nie?

  • Priehľadný obal na pero môže slúžiť nie len na tuhu, ale aj na takýto ťaháčik. Na počítači si malým písmom napíš svoj text, vlož ho do priehľadnej trubičky od pera a s kúskom šťastia a šikovnosti sa Ti aspoň malá časť textu rýchlo zafixuje do písomky. Samozrejme s Tvojou pomocou.

ťaháky

  • Pitný režim treba dodržiavať, a to aj počas písomky. Obal s informáciami o predmete, konkrétne v našom prípade o vode vo fľaši, vytrhni, a na zadnú stranu napíš nejaké tie vzorce či poučky, ktoré si sa nestihol naučiť. Obal naspäť prilep na fľašu. Fľaša by nemala byť samozrejme plná, text je vtedy málo čitateľný.

na3

  • Pri písomkách Ti môžu pomôcť aj takéto hodinky. Ponúkajú ich na webe www.hodinkydoskoly.cz. Potrebuješ iba počítač a USB pripojenie, ktoré sa dodáva pri kúpe s hodinkami. Na hodinách klasicky sleduješ čas, no keď sa učiteľ pri písomkách stratí z dohľadu, stlačením dlane jednoducho stisneš režim a ukáže sa Ti Tvoj text.

na5

  • Tento trik si musíš doma poriadne natrénovať. Je to trik s opaskom. Doma na PC alebo vlastnoručne napíš malý ťahák, ktorý si potom prilepíš na opasok.  Klasicky prikryješ opasok tričkom a keď sa profesor nepozerá, môžeš sa pozrieť Ty. Ďalšia varianta je tá, že papier s textom vložíš do kovovej schránky opasku. Akonáhle je profesor nablízku, stisneš opasok a ťahák sa sám zakryje.

na6

Viac sa dočítaš na svobodnymonitor.cz

Poznáš aj Ty nejaké šikovné triky, ktoré používaš pri opisovaní? Daj nám o nich vedieť 🙂

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií