fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ťaháky, na ktoré učitelia nemajú šancu prísť!

Máte tip? napíšte nám mailom

Nechce sa Ti učiť? Chápem, nepatríš medzi tie 2% študentov, ktorí sa radi učia a študujú. V tom prípade určite rád používaš ťaháky. Písanie na ruky už nie je veľmi moderné. My Ti ponúkneme úplne iné finty, ktoré Ti môžu zachrániť kožu, a pri správnou používaní by Ti na ťaháky nik nemal prísť. Chce to len štipku odvahy a správne načasovanie. Ale to Ti snáď chýbať nebude!

Samozrejme Ťa nechceme naučiť podvádzať,  či navádzať na ťaháky, to v žiadnom prípade! Určite je lepšie si zobrať knihu do rúk a vzdelávať sa, no trošku inšpirácie v kritických momentoch Ti predsa dodať môžeme, no nie?

  • Priehľadný obal na pero môže slúžiť nie len na tuhu, ale aj na takýto ťaháčik. Na počítači si malým písmom napíš svoj text, vlož ho do priehľadnej trubičky od pera a s kúskom šťastia a šikovnosti sa Ti aspoň malá časť textu rýchlo zafixuje do písomky. Samozrejme s Tvojou pomocou.

ťaháky

  • Pitný režim treba dodržiavať, a to aj počas písomky. Obal s informáciami o predmete, konkrétne v našom prípade o vode vo fľaši, vytrhni, a na zadnú stranu napíš nejaké tie vzorce či poučky, ktoré si sa nestihol naučiť. Obal naspäť prilep na fľašu. Fľaša by nemala byť samozrejme plná, text je vtedy málo čitateľný.
Prečítajte si tiež:
Škola požiadala 100 graffiťákov, aby preukázali svoje umenie na stenách školy pred tým, než sa rekonštruuje

na3

  • Pri písomkách Ti môžu pomôcť aj takéto hodinky. Ponúkajú ich na webe www.hodinkydoskoly.cz. Potrebuješ iba počítač a USB pripojenie, ktoré sa dodáva pri kúpe s hodinkami. Na hodinách klasicky sleduješ čas, no keď sa učiteľ pri písomkách stratí z dohľadu, stlačením dlane jednoducho stisneš režim a ukáže sa Ti Tvoj text.

na5

  • Tento trik si musíš doma poriadne natrénovať. Je to trik s opaskom. Doma na PC alebo vlastnoručne napíš malý ťahák, ktorý si potom prilepíš na opasok.  Klasicky prikryješ opasok tričkom a keď sa profesor nepozerá, môžeš sa pozrieť Ty. Ďalšia varianta je tá, že papier s textom vložíš do kovovej schránky opasku. Akonáhle je profesor nablízku, stisneš opasok a ťahák sa sám zakryje.

na6

Viac sa dočítaš na svobodnymonitor.cz

Poznáš aj Ty nejaké šikovné triky, ktoré používaš pri opisovaní? Daj nám o nich vedieť 🙂

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií