fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

V aký deň je najpravdepodobnejšie, že havarujete? V tento!

Máte tip? napíšte nám mailom

Polícia zverejnila nehodové štatistiky za rok 2019, a tak sme zistili, ktoré boli najnebezpečnejšie dni na cestách. Žiaľ, zomrelo viac ľudí ako rok predtým.

Najnebezpečnejšie dni na cestách sú štvrtok a piatok

Ktoré sú najnebezpečnejšie dni na cestách? Na začiatku roka sa zverejňujú rôzne štatistiky za predchádzajúci rok. Slúžia na porovnanie údajov a zistenie, či sa podarilo urobiť potrebné zmeny na zlepšenie situácie. Aj polícia zverejnila nehodové štatistiky, z ktorých sme sa mohli dozvedieť zaujímavé informácie. Na cestách zahynulo 245 ľudí, teda o 16 viac ako rok predtým. Pozitívnou správou je, že dopravných nehôd sa stalo menej a policajti chcú v tomto trende pokračovať. Zo štatistík tiež vyplýva, že najnebezpečnejšie dni na cestách sú u nás štvrtok a piatok. Tými najbezpečnejšími sú utorok a nedeľa.

V ktorom kraji bolo najviac nehôd?

Najnebezpečnejšie dni na cestách si vyžiadali životy mnohých ľudí pri dopravných nehodách. Najčastejšie ich spôsobuje porušenie povinnosti vodiča, nedovolená rýchlosť jazdy a nesprávna jazda cez križovatku. Najviac smrteľných nehôd sa stalo v Košickom kraji a najmenej v Bratislavskom. Slovenskom asi najviac otriasla obrovská tragédia autobusu, ktorý sa pri Nitre zrazil s nákladným automzomrelo až 12 ľudí. Nehoda si vyžiadala ďalších 20 zranených, z toho traja boli vo vážnom stave. Na mieste nehody sa objavili ministerka vnútra a zdravotníctva, Denisa Saková a Andrea Kalavská aj minister dopravy, Árpád Érsek.

Prečítajte si tiež:
Dnes večer začína prvé finále Superstar bez fanúšikov. Na toto sa môžeme tešiť

V rámci Európy sme na tom dobre

Prezident policajného zboru, Milan Lučanský, povedal, že v rámci Európy patríme medzi krajiny s najnižším počtom smrteľných nehôd. Dobrou správou je aj to, že Slovensko má najmenej smrteľných nehôd na obyvateľa spomedzi krajín V4 a menej ako susedné Rakúsko. V každom kraji nájdete veľmi nebezpečné cesty, kritické úseky a križovatky, na ktorých najčastejšie dochádza k vážnym dopravným nehodám. Za nehodový úsek sa považuje úsek v dĺžke jedného kilometra, na ktorom v priebehu pol roka dôjde k najmenej piatim dopravným nehodám. Pred každou neznámou alebo dlhšou cestou je teda dobré pozrieť sa, čo vás čaká a kde si treba dať pozor. Uvidíme, čo prinesie na cestách tento rok. Snáď ich nebude veľa.

Prečítajte si tiež:

Pri Nitre sa zrazil autobus s kamiónom. Hasiči hlásia 13 mŕtvych

Zdroj: minv.sk  autobild.sk podkapotou.sk  startstop.sk  pravda.sk

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií