fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Voda s citrónom? 1000-krát ÁNO!

Máte tip? napíšte nám mailom

Citrón obsahuje vysoké množstvo vitamínu C. Voda s citrónom pomáha nielen uhasiť smäd, ale vás aj osvieži a dodá energiu. Je vhodná na horúce letné dni, ale pohár tohto života budiča sa odporúča piť denne.

Voda s citrónom pomáha zahnať chuť na sladké, čo je pre nás ženy veľkým plus. Taktiež pomáha urýchľovať chudnutie. Pre tieto účely sa odporúča piť teplá voda s citrónom pred jedlom.

Táto tekutina pomáha udržiavať imunitný systém a vďaka nej môžete predísť chrípkovým a podobným chorobám. Znižuje horúčku a je vhodná ako kloktadlo pri bolestiach v hrdle.

Zlepšuje trávenie. Pomáha pri zápche, pálení záhy, nadúvaní. Vyrovnáva pH v tele. Odporúča sa piť hlavne ráno, pretože naštartuje organizmus.
Je výborným pomocníkom pre pleť. Citrón má dezinfikačné účinky a pomáha riešiť problémy s pleťou. Zabraňuje tvorbe vrások a akné. Taktiež omladzuje pokožku.

water-with-lemon

Zbavuje organizmus toxických látok. Prečisťuje pečeň. Pomáha v nej vyrovnať hladinu vápniku a kyslíku, preto je vhodná, ak sa nestravujete úplne zdravo alebo pijete alkohol. Čistí a zabezpečuje funkčnosť močových ciest. Zabraňuje ochoreniam a infekciám.

Prečítajte si tiež:
Najväčší veľtrh kozmetiky INTERBEAUTY JESEŇ 2018 sa blíži! Na čo sa môžeme tešiť?

Voda s citrónom obsahuje antioxidanty a, ako už bolo spomínané, vitamín C, fosfor, draslík, kyselinu citrónovú a vápnik. Funguje aj ako čistič krvi. Znižuje krvný tlak. Ak máte vysoký krvný tlak, skúste aspoň mesiac piť vodu s citrónom.

Pomáha pri bolestiach zubov. Citrónová šťava pomáha zastaviť krvácanie ďasien a zmierňuje bolesť zubov. Voda s citrónom sa odporúča piť aj tým, ktorý majú problémy s kĺbmi a dnu, pretože riedi kyselinu močovú.

Ak sa chcete cítiť lepšie, zdravšie skúste už zajtra ráno vodu s citrónom. Môžete si ju urobiť aj cez deň, aby ste posilnili imunitný systém a osviežili sa.

Foto: pixabay.com

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií