Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

20 tipov, ktoré vám pomôžu zaspať v horúčavách

Keď je chladno, sťažujeme sa. Keď je teplo, nepáči sa nám zas, že je otrasne horúco. Vo všeobecnosti však prevláda názor, že teplo je horšie, pretože sa nevieme tak dobre a rýchlo schladiť, ako sa môžeme ohriať.

Vlna horúčav, ktorá pretrváva už niekoľko dní (a podľa všetkého sa zatiaľ nechystá skončiť), nám znepríjemňuje aj našu obľúbenú činnosť – spánok. Vysoké teploty sa udržiavajú aj vo vnútri bytov či domov, a tak zaspávame väčšinou nervózni a bezradní, lebo naozaj netušíme, čo by nám pomohlo.

Máme pre vás niekoľko tipov, ako to v noci aspoň ako-tak zvládnuť.

1. Dajte posteľné obliečky na pár minút do mrazničky. Ak v nej nemáte tak veľa miesta, postačí obliečka na vankúš alebo pyžamo.

2. Napustite do fľaše horúcu a ľadovú vodu a aplikujte ju na „chladiace body“ tela: kolená, členky, zápästia, krk, slabiny a lakte. Alebo môžete dať takúto fľašu s horúcou a ľadovou vodou zamraziť a vziať si ju so sebou do postele.

3. Zvlhčite pokožku krémom po opaľovaní s obsahom aloe vera, ideálne je skladovať ho v chladničke.

4. Do prázdnej fľaše napustite studenú vodu a majte ju pri posteli. Rozprašovačom si kedykoľvek osviežujte tvár, krk zozadu alebo kolená zozadu, aby ste sa ochladili.

5. Noste bavlnené pyžamo a na posteli majte tenké bavlnené obliečky. Vysokokvalitná bavlna je ideálny materiál, pretože je najviac vzdušná.

6. Nejedzte príliš veľa bielkovín. Podľa spánkového experta Davea Gibsona akurát tak zahrejú vaše telo, pretože sa zrýchli metabolizmus.

7. Jedzte pikantné jedlo, ale aspoň tri hodiny pred spaním – pomôže vám to vypotiť sa, čím sa ochladzuje telo.

8. Cvičte ráno namiesto večera.

9. Večer sa sprchujte vlažnou vodou! Príliš studená nie je dobrá – telo na náhlu zmenu teploty reaguje udržaním tepla.

10. Počas dňa majte zatvorené okná, aby sa dom ochladil. Závesy/rolety taktiež nechajte zatiahnuté.

POKRAČOVANIE NA DRUHEJ STRANE →

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií