Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Zázračná transplantácia rúk! Tento chlapček získal opäť ruky – VIDEO

Nemohol sa dočkať, až kým jedného dňa odhodí loptu, povedal 8-ročný Zion Harvey. Keď mal dva roky, boli mu amputované ruky aj nohy, kvôli závažnej infekcii a následnej otravi krvi.

V Baltimore, kde žije mladý chlapček, sa našiel vhodný darca časti predlaktí, ktoré mu chýbali. 10 hodinová operácia, s 40 členným tímom špecialistov mu transplantovala ruky. Podľa detskej nemocnice Philadelphie, je takáto operácia prvá svojho druhu.

VIDEO na konci článku!

transplantácia rúk

Zion nosí protézy namiesto stratených nôh, ktoré mu umožnia chodiť, behať a skákať ako bežný zdravý chlapec. Taktiež bol schopný s predlaktím jesť, písať, a hrať počítačové hry. Protézy na ruky, sa mu však nepáčili. Mladý 8-ročný chlapec tiež žije s transplantovanou obličkou, ktorú dostal od svojej matky vo veku štyroch rokov po závažnej infekcii.

Transplantácia prvá svojho druhu

V priebehu operácie pracovali štyri lekárske tímy paralelne. Dva tímy sa zamerali na transplantáciu ruky, a ďalšie dva sa starali o životné funkcie Ziona. Pre transplantáciu takéhoto druhu sa používa oceľový plech a skrutky. Pripojili kosti predlaktia (vretenná a lakťová) a spojili tepny a žili. Ako posledné sa prepojili nervy s celým nervovým systémom.

„Táto transplantácia bola výsledkom mnohých rokov tréningu a následných mesiacov plánovania a príprav,“ hovorí Scott Levin, riaditeľ transplantačného programu nemocnice vo Philadelphii.

transplantácia rúk2

Pozrite si aj video celého príbehu mladého chlapčeka

 

Zdroj: www.spiegel.de

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií