fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ak robíte aj vy týchto 8 chýb pri čistení pleti, tak pravdepodobne zostarnete oveľa rýchlejšie. Zmeňte to!

Máte tip? napíšte nám mailom

Túžite po krásnej, čistej a mladistvej pleti? Ak áno, tak si zaručene prečítajte týchto 8 najčastejších chýb pri čistení pleti, ktoré spôsobujú rýchlejšie starnutie.

Chyba č. 1: Myslíte si, že odličovanie je čistenie

Ešte predtým, ako si pleť začnete čistiť, by ste mali svoju pleť najprv odlíčiť. Odporúča sa zotrieť riasenku, očné tiene a následne odlíčiť sa za pomoci tampónu a tonika. Až potom, keď je make-up odstránený, si môžete pleť začať čistiť.

Chyba č. 2: Utrácate veľké peniaze na prípravky na čistenie pleti

Čistiace prípravky mávame poväčšine na tvári iba chvíľočku, a tak je jasné, že o vašu pleť nestihnú nijak zvláštne starať. Aj dermatológovia odporúčajú, aby ste používali bežné značky z drogérie. Naopak, investovať bys te mali do produktov, ktoré vám naozaj pomôžu, napríklad do hydratačných krémov či opaľovacích prípravkov.

Chyba č. 3: Tvár si čistite iba raz do dňa

Väčšina z nás si čistí tvár iba večer pre spaním. To však nestačí, pretože počas noci sa na pleti množia baktérie a mastný film, ktorých sa treba taktiež zbaviť. Aj preto by ste nemali zabúdať na čistenie pleti aj ráno, pretože opláchnutie čistou vodou nestačí.

Prečítajte si tiež:
Viete, či kupujete ovocie a zeleninu bez chemikálií? V tomto článku sa to dozviete

Chyba č. 4: Používate nesprávny prípravok na čistenie pleti

Prípravok na čistenie pleti by ste mali voliť podľa typu vašej pleti. Ak máte mastnú pleť s akné, používajte čistiaci gél. Ak máte naopak suchú a citlivú pleť, tak vsaďte na čistiace mlieko, ktoré bude vašu pleť hydratovať vďaka prírodným olejom.

Pokračovanie článku nájdete na druhej strane.

Túžite po krásnej, čistej a mladistvej pleti? Ak áno, tak si zaručene prečítajte týchto 8 najčastejších chýb pri čistení pleti, ktoré spôsobujú rýchlejšie starnutie.

Chyba č. 5: Pri oplachovaní pleti používate teplú vodu

Aj keď je potrebné čistiť pleť, dôležité je aj je oplachovanie, pretože práve to odstráni uvoľnené nečistoty. Dajte si však pozor na to, aby ste svoju pleť neoplachovali teplou vodou. Tá totiž pripraví vašu pokožku o prirodzenú vlhkosť a ochranný film, čo spôsobí, že vaša pleť bude suchá a podráždená. Namiesto toho použite vlažnú vodu.

Chyba č. 6: Po použití čistiacich obrúskov si tvár neoplachujete

Čistiace obrúsky zanechávajú na pleti malé čiastočky, ktoré môžu spôsobovať podráždenie pleti. Aj preto by ste mali po ich aplikovaní svoju tvár opláchnuť.

Prečítajte si tiež:
Čistiacie prostriedky, ktoré používame v domácnosti, negatívne vplývajú na naše zdravie. Aké sú ich alternatívy?

Chyba č. 7: Používate hrubý peeling

Odporúča sa vyhnúť sa peelingom s nepravidelne tvarovanými čiastočkami, ktoré môžu vašu pleť poškodiť, čím by mohli na vašej pleti vzniknúť vrásky a prasknuté žilky. Namiesto toho vsaďte na peelingy, ktoré obsahujú prírodné zrniečka. Vhodným riešením je aj urobiť si tonikum s alfahydroxylovými kyselinami (AHA kyselinou) alebo kyselinou salicylovou. Pamätajte však, že pleť sa nemá v žiadnom prípade drhnúť.

Chyba č. 8: Každý deň používate elektrický čistiaci prípravok

Elektrický čistiaci prípravok vyčistí pokožku tak, ako by sme to my samy nedokázali. Aj napriek tomu by sme ho však nemali používať každý deň, ak máte suchú a podráždenú pleť. Vo všeobecnosti sa odporúča používať tento prípravok dvakrát do týždňa.

Foto: Flickr
Zdroj: zeny.iprima.cz

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií