Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ak robíte aj vy týchto 8 chýb pri čistení pleti, tak pravdepodobne zostarnete oveľa rýchlejšie. Zmeňte to!

Túžite po krásnej, čistej a mladistvej pleti? Ak áno, tak si zaručene prečítajte týchto 8 najčastejších chýb pri čistení pleti, ktoré spôsobujú rýchlejšie starnutie.

Pokračovanie pod reklamou
Pokračovanie pod reklamou

Chyba č. 1: Myslíte si, že odličovanie je čistenie

Ešte predtým, ako si pleť začnete čistiť, by ste mali svoju pleť najprv odlíčiť. Odporúča sa zotrieť riasenku, očné tiene a následne odlíčiť sa za pomoci tampónu a tonika. Až potom, keď je make-up odstránený, si môžete pleť začať čistiť.

Chyba č. 2: Utrácate veľké peniaze na prípravky na čistenie pleti

Čistiace prípravky mávame poväčšine na tvári iba chvíľočku, a tak je jasné, že o vašu pleť nestihnú nijak zvláštne starať. Aj dermatológovia odporúčajú, aby ste používali bežné značky z drogérie. Naopak, investovať bys te mali do produktov, ktoré vám naozaj pomôžu, napríklad do hydratačných krémov či opaľovacích prípravkov.

Chyba č. 3: Tvár si čistite iba raz do dňa

Väčšina z nás si čistí tvár iba večer pre spaním. To však nestačí, pretože počas noci sa na pleti množia baktérie a mastný film, ktorých sa treba taktiež zbaviť. Aj preto by ste nemali zabúdať na čistenie pleti aj ráno, pretože opláchnutie čistou vodou nestačí.

Chyba č. 4: Používate nesprávny prípravok na čistenie pleti

Prípravok na čistenie pleti by ste mali voliť podľa typu vašej pleti. Ak máte mastnú pleť s akné, používajte čistiaci gél. Ak máte naopak suchú a citlivú pleť, tak vsaďte na čistiace mlieko, ktoré bude vašu pleť hydratovať vďaka prírodným olejom.

Pokračovanie článku nájdete na druhej strane.

reklama

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií