Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Amerika si pripomína 14. výročie atentátu na Dvojičky

Chvíle ticha, davy ľudí a rozcítení vojaci a policajti

Amerika si dnes pripomenula 14. výročie útoku z 11. septembra 2001  momentami ticha a pamiatkou v celej krajine. Slávnostné ticho zachvátil národ dnes ráno. Prezident Obama a prvá dáma Michelle vyšili na trávnik Bieleho domu a sklonili hlavy na počesť takmer 3000 Američanov, ktorí prišli o život pri teroristických útokoch z 11. septembra 2001.
Stovky ľudí, ktorí prežili, záchranári a rodinní príslušníci obetí sa zhromaždili pri pamätníku World Trade Center pre každoročný obrad čítania mien tých, ktorí zahynuli.
Rozozvučali  sa zvony a ranné mesto  o 8:46 na chvíľu upadlo do ticha – v čase, keď prvé lietadlo zasiahlo severnú vežu v ten septembrový deň pred 14 rokmi.

Obama
„Prichádzame sem každý rok. Davy sa zmenšujú, no chceme tu byť. Tak dlho, ako budem dýchať, sem budem chodiť „povedal Tom Acquaviva (81), ktorý vtedy prišiel o syna.

„Štrnásť rokov po teroristických útokoch 11.9. ctíme tých, ktorých sme stratili. Pozdravujeme všetkých, ktorí nás strážia, aby sme boli v bezpečí. Sme silní ako nikdy predtým.“  vyjadril sa americký prezident Barack Obama.


2001-2014

Pamätník

Policajti

Zdroj: dailymail.co.uk

 

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií