Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Historický Titanic „priplával“ na Slovensko

Chceli by ste vidieť vyplavené artefakty zo svetoznámej lode Titanic? Obzrieť si vybavenie lode, kajút, kusy nábytku, šperkov či oblečenia? Všetko to môžete a priamo na Slovensku! V bratislavskej Incheba Expo Aréne sa totiž koná výstava historickej lode Titanic, ktorá potrvá do 6.12.2015.

Veľkolepá loď Titanic, ktorá sa potopila 15. apríla 1912, ukazuje svoju krásu na Slovensku. Okrem stovky artefaktov vyplavených na dne oceánu, vybavenia lode, kusov nábytku, časti oblečenia budú môcť návštevníci výstavy spoznať aj cestujúcich potopenej lode. A to vďaka „boarding pass – palubnej vstupenke“, na ktorej bude písať konkrétne meno reálneho pasažiera Titanicu. V osudný deň zomrelo pri potopení lodi vo vodách Atlantiku viac ako 1 500 osôb. Palubnú vstupenku dostane každý pri  vstupe na výstavu spolu s audioguide – slúchadlami,  v ktorých si bude môcť vypočuť podrobný výklad k jednotlivým exponátom v troch jazykoch (slovenskom, anglickom, nemeckom).

titanic MT0A5705

Podľa najnovších informácií boli medzi pasažiermi na lodi Titanic aj traja Slováci a to otec s dvoma deťmi. Aj vďaka týmto skutočnostiam poskytlo Slovenské národné múzeum – Historické múzeum ilustračné zábery zo Slovenska v čase potopenia Titanicu, a tak rozšírilo výstavu o tzv. Slovenskú stopu na Titanicu.

Výstava Titanic zachytáva okrem artefaktov či zmienke o pasažieroch aj pomery vtedajšej doby a poukazuje na politickú i spoločenskú situáciu vo svete. Poukazuje na prepych, chudobu a búrlivý technický rozvoj v začiatkoch 20. storočia a približuje migračnú vlnu, kedy ľudia utekali do bohatstvom vysnívanej Ameriky.

titanic

Návštevníci výstavy budú mať možnosť zažiť legendárny Titanic spolu s jeho pasažiermi od 12.8.2015 do 6.12.2015 pondelky až piatky v čase 9:00 – 19:00 hod.  Prehliadka výstavy trvá min. 1 hodinu a vstupenky si návštevníci zakupujú na konkrétny čas i deň. Lístky si môžete kúpiť aj prostredníctvom internetu.

Zdroj: www.ticketportal.skwww.vystavatitanic.sk
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií