Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Inšpiratívne ženy Vám prezradia tajomstvá mladosti a krásne vyzerajúceho tela. REŠPEKT!

Portál Klocher.sk vám prináša inšpiratívne príbehy žien, ktoré sa nehanbia aj vo vyššom veku obliecť do bikín a vyraziť na pláž. Prečítajte si ich tajomstvá na krásne postavy v pokročilom veku. Tieto ženy majú môj obdiv!

Susanna Somogyi, 61 rokov, rozvedená a bezdetná

ženy

Čo hovorí o svojej postave?

Prepáčte mi, ak to bude znieť ako vychvaľovanie, ale myslím si, že by som sa mohla vydávať za ženu o 20 rokov mladšiu. Každým rokom, sa cítim istejšie a istejšie. S vekom prichádza moc, keď môžete isť po pláži so vztýčenou hlavou a kašlať na to ako vyzeráte!

Myslím, že najdôležitejšie je aby človek zo seba dal to najlepšie bez ohľadu na vek. Môj tajný recept na skvelú postavu je surový cesnak.

Každý večer rozdrvím strúčik cesnaku zalejem ho olivového oleja, chrenovou omáčkou, jogurtom a cibuľou. K tomu pridám šalát a organické mäso alebo rybu. Taktiež jem veľa petržlenu, pretože neutralizuje zápach cesnaku.

Carla Templeman, 76 rokov, vydatá, má syna a štyri vnúčatá

ženy

Čo hovorí o svojej postave?

Moje brucho je pomerne ploché a moje nohy sú silné. Je pravda, že mám nejaké vrásky, ale kto by v mojom veku nemal? Myslím si, že vyzerám dobre v bikinách a úprimne povedané, vzhľadom k množstvu práce, čo som na ňu vynaložila, by to aj tak malo byť. Chodím každý deň o 8:00 na dvojhodinové cvičenie do posilňovne.

Keď som odišla do dôchodku vo veku 62 rokov, viedla som sedavý spôsob života. To mi vtedy vyhovovalo, dokedy ma nezapojili do členstva v telocvični. Zapísali sme sa s kamarátom do špeciálnej triedy nad 50 rokov. Keď som začala cvičiť, moja sebadôvera stúpla a ja som začala dvíhať činky, cvičiť pilates, zumbu, spinning a aerobik.

S manželom už tvoríme šťastný pár 56 rokov a to mi rozhodne pomáha vyzerať mlado. Myslím si, že ľudia nás považujú za atraktívny pár. Stále konzumujem veľa ovocia, zeleniny, kuracieho mäsa a rýb. No dovolím si dať k večeri aj pohár vína, ktorý pomáha môjmu zdraviu. Ale všetko s mierou.

Joanna Hall, 56 rokov, vydatá, má jednu dcéru Janay

Čo hovorí o svojej postave?

Pre krásu sa trpí, ale výsledok napokon stojí zato. Mám pevné bruško a hebkú pokožku a nie je to chirurgickým nožom. Namiesto operácii sa sprchujem každý deň ľadovou vodou. Najprv sa osprchujem v teplej vode, umyjem si vlasy a potom minútu stojím pod ľadovou vodou. Nie je to ľahké, ale dá sa to natrénovať. Proste sa musíte zostať za každú cenu. Pre mňa je to najlepší spôsob ako dostať moju postavu do bikín. Ľadová sprcha drží moju pleť napnutú a bez vrások.

Výskum potvrdzuje, že studená voda zlepšuje krvný obeh, čo vplýva na zdravý lesk pokožky. A vo fáze, kedy sa ženám najviac vyskytujú vrásky to pomáha najviac. Zo začiatku to bolo pre mňa ľadové „peklo“ no nemusela som minúť ani korunu a teraz si vychutnávam obdiv môjho tela na pláži. Pýtajú sa ma či som niekedy bola na plastickú operáciu, s radosťou odpovedám NIE! Za všetko vďačím studenej vode a zdravému životnému štýlu!

Angie Chace, 65 rokov, vydatá, bezdetná

Čo hovorí o svojej postave?

Nemám žiadny tajný liek na peknú postavu. Moju peknú postavu pripisujem jednej skutočnosti. Nikdy som nemala deti, nemusela som rodiť, tak preto mám takú peknú postavu aj v 65 rokoch. Nikdy som nebola zúfala, že som sa nestala matkou. S manželom sme sa nechceli aktívne vyhnúť aby som otehotnela, ale keď sa to na konci mojich 30-tich rokov nestalo, neboli sme sklamaní.

Kombináciou areobiku a stepovania som dosiahla veľmi peknú postavu. V posledných rokoch mi moje prsia sa zväčšili z A do D. Nemala som síce deti, ale mám telo, ktoré milujem.

Penny Cain, 59 rokov, vydatá, má jednu dcéru Danielle

Photography Natasha Pszenicki

Čo hovorí o svojej postave?

Pred desiatimi rokmi, som si nevedela predstaviť vyzerať dobre v bikinách. Cítila som sa nesympatický a neatraktívne. Teraz mi nikto neverí, že mám skoro 60 rokov, mám telo 40-ročnej ženy.

Keď som mala 49, skončilo sa moje prvé manželstvo. Bála som sa prichádzajúcej 50 a obávala som sa, že budem navždy sama. V zúfalstve som začala jesť nezdravé potraviny a nechodila nikam. Osamelosť a nízke sebavedomie sa odrážalo na mojom tele. Moja pleť vyzerala hrozne a nemala som vôbec tvarovanú postavu.

Následne som sa zamilovala a všetko sa zmenilo. Začala som sa cítiť skvele. Namiesto cvičenia v posilňovni som chodievala behávať s našim psom hodinu denne. Výsledky prišli prekvapivo rýchlo. Začala som sa cítiť skvele a žiarila som šťastím. Veľa mi pomohol môj nový manžel, keď mi pochválil moje telo, hneď som sa cítila istejšie a sebavedomo. Uvedomila som si, že napriek strednému veku, by nemalo byť moje telo zahalené.

K prvej spoločnej dovolenke mi kúpil ružové bikiny, pozrel na mňa a povedal:“Vyzeráš úžasne.“
Fyzicky a psychicky teraz prežívam druhú mladosť. Zdravá strava, aktívny životný štýl hrajú veľkú rolu pri mojej postave, ale skutočné tajomstvo mojej postavy je: byť zamilovaná.

Na záver si pozrite krátke video o evolúcii bikín

Zdroj: dailymail.co.uk, youtube.com

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií