fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Najkrajšie vianočné trhy, ktoré vám krásou vyrazia dych

Máte tip? napíšte nám mailom

Na vianočné trhy každoročne vyrážajú tisíce ľudí, ktoré sa tešia na ich čarovnú atmosféru. Ešte stále je čas vyraziť do sveta a nechať sa opantať krásnymi svetlami, vôňami a chuťami.

Najkrajšie vianočné trhy – Tallin

Najkrajšie vianočné trhy v Európe pre rok 2019 nájdete v čarovnom Estónsku. Ľudia si ich vybrali spomedzi veľkej konkurencie a Tallin vystriedal chorvátsky Záhreb. Práve Záhreb vyhral v posledných troch rokoch. Starobylý prístav sa chváli prvým verejne vystavovaným vianočným stromčekom v Európe. Pravidelne ho tu zdobia už od roku 1441. Okrem skvelého jedla a pitia budú vianočné trhy radosťou najmä pre deti. Tallin neponúka iba kolotoče a iné atrakcie. Pozýva vás na stretnutie  so Santa Klausom, a to priamo v jeho dome!

https://www.instagram.com/p/B5219CAFzgZ/

Praha

Nikoho asi neprekvapí, že krásne vianočné trhy nájdete práve v hlavnom meste našich susedov. Prahu milujú ľudia počas celého roka, ale práve na Vianoce je jej atmosféra priam neuveriteľná. Počuť tu môžete všetky jazyky, vychutnáte si trdelník alebo svařák. Nájdete tu niekoľko väčších i menších vianočných trhov a v každom stánku je niečo zaujímavé.

https://www.instagram.com/p/B5dQumuoXrv/

Viedeň

Klasika, ktorá nikdy neomrzí. Viedeň je obľúbenou vianočnou destináciou Slovákov vďaka blízkosti. Nekonečné množstvo svetiel, lahodné vône sladkostí, vareného vína a klobás, klzisko alebo krásne vyzdobené kone sú zárukou skvelej nálady. Vyrážajú sem aj mnohé celebrity.  Kto by sa rád nepochválil fotkou práve z vianočnej Viedne?

Prečítajte si tiež:
Na flašiach Budišky sa objavili nacististické pokriky z čias Hitlera

https://www.instagram.com/p/B57ObzGHtWT/

Budapešť

Hlavné mesto Maďarska patrí k najkrajším stredoeurópskym vianočným metropolám. Samozrejme, aj tu sa výborne najete, veď maďarská kuchyňa má naozaj čo ponúknuť – obľúbené sú čerstvé langoše, halászlé, zabíjačkové špeciality , mangalicové klobásky, guláš alebo pečené husie stehná. Nájdete tu aj plno stánkov s rôznymi remeselnými výrobkami.  Originálne darčeky, ktoré si môžete kúpiť, sú elegantné čipky, keramika, drevené výrobky alebo rôzne sklené poháre a sošky.

View this post on Instagram

Con el primer nieve de hoy, se aprecia más el espiritu navideño del mercadillo. Se pueden encontrar tiendas de artesania, bares con platos tipicos, y una pista de patinaje tambien. Durante las noches se hace una proyeccion a 3 dimensiones en la fachada de la Basilica de San Esteban. Aprovechense de visitar debajo la nieve! Para más información sobre Budapest y servicios de guia, no dude en contactarme. E-mail: info@mibudapest.com Whatsapp: +36305502377 #Budapest #bdpst #hungary #hungria #europe #europa #viaje #destinos #fotodeldia #photooftheday #visitabudapest #guiaenespanol #serviciodeguia #guiadeturismo #visithungary #budapesttravel #guidainitaliano #serviziodiguida #quehacerenbudapest #viajarbudapest #centrodebudapest #rutasporbudapest #sitiosdeinteresenbudapest #monumentosdebudapest

A post shared by Mi Budapest (@mibudapest) on

Oslo

Ak vás lákajú severské krajiny, tak Oslo bude pre vás rajom na Zemi. Vianočné trhy sa tu nazývajú Jul I Vinterland a nájdete ich pred Kráľovským palácom. V jedinečných drevených stánkoch sú miestne špeciality aj krásne teplé nórske svetre s tradičnými vzormi. Deti si užijú perníkovú dielňu, Santov dom a môžu si vyrobiť darčeky.

Štrasburg

Francúzsko nie je iba o vyzdobenom Paríži. Ak hľadáte očarujúce vianočné trhy, rozhodne nevynechajte ani Štrasburg. Patria k najstarším a konajú sa v historickom centre mesta. Každý rok sa objavuje v rebríčku tých najkrajších vianočných miest. Skvelé jedlo, obrovský vianočný stromček a suveníry zlákajú všetkých milovníkov Vianoc.

https://www.instagram.com/p/B4ZTtcAhiyL/

Amsterdam

Vianočné trhy v Amsterdame sú známe umeleckými zážitkami. Koncerty, špeciálny program  a workshopy pre deti, alternatívne vianočné trhy Funky Xmas Market s miestnymi umelcami a módnymi návrhármi – to je len zlomok toho, na čo sa môžete tešiť. Vianočná dedinka, klzisko a stánky s rozličnýmii vôňami a chuťami tiež nemôžu chýbať.

https://www.instagram.com/p/B5vhxeOlR-3/

Prečítajte si tiež:

Vianoce môžu chutiť aj takto! Pripravte si lahodný vegan punč trikrát inak

Zdroje: pelipecky.sk  interez.sk  cestujzamenej.sk  aktuality.sk

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií