fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

3 skvelé cviky na ovisnuté paže. Vieme, ktoré to sú

Pri starostlivosti o svoje telo na niektoré partie často zabúdame. Problémom sú často naše paže, konkrétne ovísajúci tuk, ktoré je veľmi ťažké účinne a predovšetkým natrvalo sa zbaviť.

Máte tip? napíšte nám mailom

Máte ovisnuté paže a neviete, čo s tým robiť? Poznáme 3 skvelé cviky, vďaka ktorým budú vaše paže pevnejšie.

Existujú rôzne triky, ako vyzerať lepšie. Jedným z nich je dať si topánky s vysokými podpätkami k šatám, aby ste mali štíhlejšie nohy alebo si dať sťahovacie prádlo, aby ste mali ploché brucho. Trik na skrytie ovisnutých paží neexistuje, ale poznáme 3 cviky, ktoré vám ich pomôžu spevniť.

Pre krásny tvar je potrebné spevniť hlavne svaly ramien, bicepsy a tricepsy (práve pri pravidelnom posilňovaní tricepsu, resp. zadnej časti paže, predchádzate ovisnutým rukám).

3 cviky na ovisnuté paže a ramená podľa trénera Pavla Dvořáčka:

1. cvik

Zoberiete si činky, ktoré dvihnete tak, aby vaše ruky zvierali 90 stupňový uhol (dlane smerujú dopredu). Potom ruky s výdychom vytlačíte nad hlavu. Nezabudnite, že počas cviku majú byť kolená mierne pokrčené a chrbát vystretý. Počet opakovaní si zo začiatku zvoľte menší, napr. 5 x.

2. cvik

Tento cvik spočíva v tom, že budete robiť akoby drepy na rukách pomocou lavičky alebo stoličky. Ide o tricepsovú extenziu o lavičku. Cvik môžete vykonávať ľahším spôsobom a to s pokrčenými nohami alebo ťažším spôsobom s vystretými nohami. S nádychom idete dole a s výdychom naspäť hore. Pozor si dajte na prepínanie lakťov. Rovnako ako pri prvom cviku, zvoľte si najskôr menší počet opakovaní, ktorý budete postupne zvyšovať.

Prečítajte si tiež:
Instagramová kráska si nechala zašiť konečník! Podstúpila operáciu "Barbie zadok"

3. cvik

Posledný cvik patrí pod sériu plank a je na posilnenie rúk aj brucha. Východiskovou pozíciou je plank na lakťoch. S výdychom idete hore, čiže vystriete jednu ruku a potom druhú. Potom idete naspäť na lakte a znova hore. Chrbát by ste mali držať rovno a neprehýbať sa. Skúste vydržať 20 sekúnd, keď to zo začiatku nepôjde, tak to zmenšite na 10 sekúnd.

Ľahší variant tohto cviku je ten, že pokrčíte kolená a položíte ich na zem a rovnako budete meniť pozíciu z lakťov na ruky, resp.dlane.

Ruky môžete posilňovať s vlastnou váhou, pomocou činiek a rôznych závaží, dokonca aj s fľašami plnými vodou. Aj keď zo začiatku nebudete vládať a začnete s malou váhou (napr. 1-2 kg), vďaka pravidelnému cvičeniu – aspoň 2 x týždenne, si budete môcť dovoliť váhu činiek zvýšiť.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií