fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Knihy o zero waste, vďaka ktorým ušetríte na vreciach do koša

Ak premýšľate nad tým, čo by ste v novom roku mohli robiť inak a lepšie, knihy o zero waste by vám s tým mohli pomôcť. Nájdete v nich veľa tipov, ako tvoriť menej odpadu a žiť minimalistickejšie.

Knihy o zero waste: Domácnosť bez odpadu

Bea Johnson prináša vo svojej knihe inšpiráciu, ako tvoriť menej odpadu a mať omnoho jednoduchší život. Spolu s manželom a synmi produkuje ročne jeden decimeter kubický odpadu a prišli na dôležitú vec – čím menej vecí človek má, tým je šťastnejší. Navyše spolu trávia viac času ako rodina, ich výdavky klesli o 40% a cítia sa zdravšie. Vďaka tejto knihe sa naučíte zaujímavé domáce recepty,  vyhnúť sa odpadu alebo ušetriť na dovolenke. Patrí medzi najúspešnejšie a najznámejšie knihy o zero waste, ktorú čítajú ľudia po celom svete. Autorka sa objavuje v rôznych televíznych reláciách a jej životný štýl inšpiruje nielen mladých.

View this post on Instagram

Domácnost bez odpadu – Bea Johnson 🌱🌍🗑️ Překlad: Viktor Jurek ——————- O zero waste jsem se dozvěděla náhodou. Narazila jsem na YouTube na TED talk Lauren Singer (@trashisfortossers), která založila v New Yorku skvělý obchod se zero waste nezbytnostmi @packagefreeshop. O Bee Johnson (@zerowastehome) jsem se dozvěděla až později, ale když jsem narazila na její knihu, byla jsem ve fázi přecházení na bambusové kartáčky, ocelová brčka a podobně. No a knihu jsem si samozřejmě musela pořídit. . Obsahuje spoustu tipů, jak udělat domácnost více ekologickou a nevytvářet zbytečné množství odpadu. Změny, které Bea navrhuje nejsou drahé a složité jako ty, které možná vídáte všude jinde. Jsou to velmi jednoduché a cenově dostupné tipy, které zvládne úplně každý. . Co mě zatím zaujalo asi nejvíce je, že nepotřebujete milion čistících prostředků do domácnosti. Bude vám stačit ocet – a s ním uklidíte celý byt nebo dům. . Pokud vás téma zero waste zajímá a chcete také ve své domácnosti začít trochu omezovat vyprodukovaný odpad, kniha Domácnost bez odpadu je naprostý must-have. ——————- #ecology #zerowaste #ekologie #odpad #lowwaste #beajohnson #zerowastehome #Domacnostbezodpadu #kniha #knihy #book #books #cocist #tipnacteni #kniznitip #bookstagrammer #czbookstagram #bookstagram #ThreeBookThieves

A post shared by Let's Book It (@lets_bookit) on

Život podle Zero Waste za třicet dní

Knihy o zero waste majú ukázať, že postupné zmeny v životnom štýle nemusia radikálne zmeniť životný štýl. V tejto knihe nájdete tridsaťdňovú výzvu na iný, čistejší a príjemnejší život bez plastov a zbytočného odpadu.  Autorka Anita Vandyke sa delí o svoje tipy a triky, poradí vám s nakupovaním, cestovaním, stravovaním aj starostlivosťou o telo. Svoj život nemárni zbytočnosťami.

https://www.instagram.com/p/Br5CB8WnxW2/

Bez obalu

Barbora Tlustá pripravila malú príručku pre všetkých, ktorí by chceli produkovať menej odpadu, ale nevedia, ako na to. Prečítate si o recyklácii, bezobalových obchodíkoch, redukovaní kozmetiky i receptoch, aby ste nevyhodili žiadne potraviny. Nechýbajú ani rady na Vianoce, Veľkú noc alebo nákup darčekov, ktoré môžu byť stresujúce. Bonusom sú mnohé fotonávody, vďaka ktorým vás čaká oddychové čítanie. Zero waste môže byť skvelý štýl pre každého.

View this post on Instagram

Všechny vás moc zdravíme a dnes jsme si pro vás připravili něco speciálního a to soutěž o tuto krásnou knížku od @tlustejbarbor V létě jsme psali, že jsme ji přečetli, ale co teď s ní, inspirování jsme a na poličce by akorát chytala prach, tak jsme si řekli, že nejlepší jí bude poslat dál a říkali jsme si, že tady se nám utvořila komunita lidí, mezi kterými by se možná našel někdo komu by udělala radost. Jaké jsou pravidla soutěže? Sledovat nás, dát srdíčko na fotku a do komentáře nám napsat, proč by vám kniha udělala radost a proč se snažíte omezit odpad. Na všechny vaše komentáře se těšíme. Soutěž potrvá do 27.9. a potom z komentářů vylosujeme výherce. Tak hodně štěstí. . . #soutez #kniha #zerowaste #bezobalu #soutěžoknihu #soutezime #bezodpadu #neplastuj #bezplastu #neplastu #lesswaste #menejodpadu #inspirace #konecdobyplastove #newastuju #domacnostbezodpadu #bezodpadovyzivot

A post shared by Láska bez obalu (@laska_bez_obalu) on

Bez odpadu

Camille Ratia vám vo svojej knihe Bez odpadu vysvetlí, prečo sa rozhodla žiť bez odpadu a ako krok za krokom dokázala urobiť veľké zmeny. Prišla na to, že vylúčenie všetkých odpadov hneď je nemožné a potrebuje postupne krok za krokom meniť zvyky a zaužívané postupy. Na svojom živote ukazuje, ako sa dá znížiť množstvo odpadu v rôznych oblastiach nášho života.

https://www.instagram.com/p/BzLS-VkiwGa/

Život skoro bez odpadu

J. Karasová, H. Škrdlíková, M. Gajdošová založili český blog Czech Zero Waste. Ich cieľom je ukázať ľuďom, že môžu žiť tak, aby to nemalo negatívny dopad na životné prostredie. Poradia vám, ako môže byť varenie, obliekanie, upratovanie alebo cestovanie bez odpadu a stále si svoj život budete užívať plnými dúškami.

https://www.instagram.com/p/B5sfNf-H8ID/

Moje zero-waste kuchyně

Práve kuchyňa a kúpeľňa sú miesta, kde vzniká najviac odpadu. Trávime v nich veľa času a možno nám ani nenapadne, čo všetko minieme. V tejto knižke sa dočítate o tom, ako neplytvať jedlom a využiť všetky zbytky na chutné recepty. Naučte sa nakupovať tak, aby vám už nič neplesnivelo, alebo nehnilo v chladničke a komore.

https://www.instagram.com/p/Bgyo4dmn9u5/

101 Ways to Go Zero Waste

Ak radi čítate v angličtine, tak táto kniha od Kathryn Kellogg sa stane vaším obľúbencom. Ukáže vám, ako sa postupne dostanete k zero waste životnému štýlu, prečítate si DIY recepty a naučí vás robiť lepšie rozhodnutia pre svoj život aj planétu.

Prečítajte si tiež:

Zero Waste v kuchyni: Osvojte si triky pre domácnosť bez odpadu

Zdroj: pantarhei.sk  bux.sk  instagram.com

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií