fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Luxusné nehnuteľnosti na Slovensku a v Česku – 1.diel

Máte tip? napíšte nám mailom

Ak si myslíš, že luxusné domy stavajú len v záhraničí, si na omyle!

V prvom dieli sa pozrieme na prvú dávku luxusných nehnuteľností, ktoré sú možno kúsok od tvojho domu! S následujúcimi stavbami sa pýšia mestá Lodín (Česká republika), Bořislav (Česká republika), Košice (Slovensko) a Bratislava (Slovensko). Poďme sa na ne pozrieť!

House Zilvar, Lodín (Česká republika)

Architekti Gabriela Kapralova, Vitek Donat, Peter Hricovec z ASGK Design si na tejto “drevenej” stavbe dali naozaj záležať. Nehnuteľnosť z roku 2013 umiestnená v českom Lodíne, malej dedinke obklopenej lesmi, síce nepatrí medzi najväčšie, no dizajnom a kvalitou jednoznačne nezaostáva za ostatnými. Fotografie nafotila Petra Hajska.

Nehnuteľnosti zilvar1

zilvar5

zilvar6

zilvar2

zilvar3

zilvar4

zilvar7

 

Bořislav (Česká republika)

Plánička, Panenka, Páral, tím architektov s názvom “3+1 architekti”, ktorý vytvoril tento fakt mohutne vyzerajúci rodinný dom, odviedol skutočne skvelú prácu. Určite ti stavba padne do oka. Fotografie projektu z roku 2014 nafotil Pavel Plánička.

dom1

dom2

dom3

dom5

dom6

dom7

dom4

dom3

Verejné a športové centrum, Košice (Slovensko)

Architektonické štúdio Atrium, to je názov spoločnosti architektov, ktorí sa postarali o dizajn tejto stavby v Košiciach. Michal Burák a Dušan Burák vytvorili verejné a športové centrum v obytnej časti Európskeho hlavneho mesta kultúry 2013. Musíš uznať, že to nie je len taký obyčajný dizajn. Projekt z roku 2013 nafotil Lubo Stacho. 

Prečítajte si tiež:
Kate Middleton trpela obrovskými komplexami. Už sa ich zbavila?

kosice1

kosice3

kosice5

kosice6

kosice7

kosice4

kosice2

 

Rodinný dom Dlhé Diely I, Bratislava (Slovensko)

Rodinný dom, navrhnutý spoločnosťou Plusminusarchitects môžeš nájsť v Bratislave. Maroš Fečík, architekt projektu z roku 2013 navrhol túto trojposchodovú stavbu, ktorá sa nachádza na strmom svahu v susedstve ostatných rodinných domov. Fotografie nehnutelnosti nafotil autor projektu.

bratislava1

bratislava2

bratislava5

bratislava4

bratislava6

bratislava9

bratislava7

bratislava8

bratislava10Už teraz sa môžeš tešiť na nový dieľ série luxusných nehnuteľností na Slovensku čí Česku. Z tohto dielu sa ti minimálne 4 fakt museli páčiť. Moderný dizajn nenájdeš len v zahraničí, ale aj v tvojej rodnej zemi! Ak už netrpezlivo čakáš na ďaľší diel, nalaď našu facebook stránku a určite ti žiadna časť neujde! 

Zdroj: Archdaily.com

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií