Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Mladí na východe pripravili pre úspešných skvelé podujatie! O čo ide?

Miestny mládežnícky parlament FreeMar, ktorý patrí pod občianske združenie FreeMar a portál Naše Humenné organizujú celé prázdniny naozaj skvelé inšpiratívne podujatia. Už dva krát vyzdvihli najinšpiratívnejších rodákov zo svojho mesta. Podnikatelia, mladí režisér, vedec, mediátor, predseda lekárnickej komory na Slovensku, humanitárna pracovníčka na Ukrajine, riaditeľka územného spolku Slovenského červeného kríža v Humennom ale aj reprezentant Slovenskej republiky vo Volejbale a aktivistka. Tí všetci a ešte ďalší sú pre svojich rodákov inšpiratívnymi osobnosťami, ktorí rozprávajú svoje príbehy pred publikom. Nejde o klasickú stand up show, ale o skutočné príbehy plné životných skúseností.

2015-07-inspirativni-humencaniaI-11 (1)

Na inšpiratívnych humenčanov sa prišlo pozrieť desiatky domácich. Miestnosťou sa niesla skvelá nálada a niekoľko inšpiratívnych myšlienok. Celé podujatie moderoval Martin Ruščanský, koordinátor mládežníckeho parlamentu FreeMar, ktorý tak, ako na predchádzajúcom stretnutí, tak aj tentokrát dal hosťom na konci ich motivačného príhovoru otázky.

Pozvanie na druhé pokračovanie projektu pozvali Igor Fejko, kníhkupec a mediátor, Jana Ďurašková, šéfredaktorka regionálnych novín a aktivistka, Jaroslav Varchola, mladý vedec a Miroslav Jakubov, reprezentant SR vo volejbale. Organizátori si pre hostí pripravili aj kultúrny program, ktorým tento krát bolo vystúpenie humenskej kapely NDA BAND. Všetci štyria trávili istý čas aj za hranicami mesta Humenné, no srdce ich znova priviedlo domov. Tu dnes tvoria, podnikajú či pracujú, majú kamarátov, rodiny a známych. Všetci štyria sa zhodli, že šťastie je o tom, robiť to, čo nás baví. Venujú sa svojím koníčkom naplno a to z nich robí úspešných a inšpiratívnych Humenčanov.

Igor Fejko rozprával o láske ku knihám a slovu. O tom, že mesto Humenné je pre neho pravým domovom a že sa mu  veľmi páči. Je síce vyštudovaný právnik ale rozhodol sa otvoriť si kníhkupectvo a dnes toto rozhodnutie neľutuje. Síce mohol zarábať niekde inde viac, ale jemu bije srdce pre Humenné.

Jana Ďurašková ako aktivistka a zároveň novinárka si uvedomuje, že skĺbiť tieto dve hobby je náročné, no baví ju to. V Humennom už 20 krát pálili Moreny, niekoľkokrát čistili studničky, či organizovali s FreeMarom a inými združeniami filmový festival Jeden svet.

Jaroslav Varchola má jednoduché motto. Všetko so všetkým súvisí. Šťastný bude ten, kto chápe súvislosti. Je zakladateľom stredoškolských kolégií a so študentmi nevedie žiadne krčmové reči, ale naozajstné dospelácke diskusie spojené s filozofovaním o rôznych odborných aj neodborných témach.

Ako čerešnička na torte vystúpil Miroslav Jakubov, reprezentant v športe, ktorý v meste Humenné skončil. Volejbalista telom aj dušou rozprával svoje kroky k reprezentácii SR a opísal svoj život od žiaka základnej školy až po Volejbalové šatne na Európskej úrovni. Emotívny príhovor zakončil nádejou, že sa humenský volejbal ešte niekedy pozviecha a to hlavne kvôli mladým talentovaným žiakom.

2015-07-inspirativni-humencaniaI-07

 

Na konci publikum venovalo potlesk tomuto športu a takto sa poďakovalo za všetky úspechy a dobré meno, ktoré tento šport pre mesto robil. Na pódium sa ešte organizátori poďakovali všetkým zúčastneným a zdôraznili, že ak sa vo svojej práci stretnú, že im niekto podkopáva kolená pod nohy, sú tu ľudia, ktorí si ich prácu nesmierne vážia a na ktorých sa môžu obrátiť.

Mládežnícky parlament ďakuje všetkým za účasť a pozýva Vás na ďalšie takéto stretnutie, ktoré bude 5. Augusta na tom istom mieste a v rovnakom čase.

 

Prvé stretnutie si môžete pozrieť TU:

Druhý záznam bude zverejnený na www.nasehumenne.sk

Autori článku sú členmi OZ FreeMar.

Zdroj foto: nasehumenne.sk

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií