Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Priznanie šikanovaného tínedžera, ktorý zobral osud do vlastných rúk

Na FB stránku Priznania tínedžerov chodí mnoho vyznaní, priznaní či udalostí, ktoré tínedžeri prežili. Jedným z najinšpiratívnejších priznaní, je priznanie o chlapcovi, ktorého šikanovanie prinútilo pracovať na sebe aby pomohol tým, ktorých stíha rovnaký osud ako jeho v detstve. Viac priznaní nájdete na FB stránke [button_link size=“medium“ src=“https://www.facebook.com/pages/Priznania-t%C3%ADned%C5%BEerov/110946135643848″]Priznania tínedžerov[/button_link].

Ťažké detstvo

Keď som bol mladší na základke ma šikanovali a doma som to nikomu nepovedal… Nedokázal som sa im ubrániť a tak som sa nechal a hovoril som si že to ešte 3, 2 roky vydržím, už len rok a bude hotovo. Prišiel som na strednú a všetko sa vo mne zlomilo začal som cvičiť a učil brániť sa ale nedokázal som sa preniesť cez to čo som zažíval celé tie roky…

tažký osdu tínedžera

Zobrať osud do vlastných rúk

Od vtedy ako som sa naučil brániť a začal som cvičiť cítim potrebu a povinnosť pomôcť tam kde si chcú viacerí podať jedného alebo oveľa silnejší chce ublížiť oveľa slabšiemu. Aj keď je ten človek pre mňa úplne cudzí a vidím, že to nieje žiadny provokatér zastanem sa ho a na diskotékach to väčšinou končí bitkou a niekedy dostanem aj ja pekne na pi*u.

Ale keď potrebujem pomôcť ja, každý sa na mňa vy*ebe… Už som si na to zvykol a od nikoho nič nečakám a preto ma nik nemôže sklamať. Bol som s tým mojím „zachraňovaním“ aj u psychologičky a tá mi povedala, že nutkanie pomáhať slabším mám preto, že sa vciťujem do ich kože a podvedome to prežívam ako v ten moment keď sa to dialo mne. Preto vás prosím neubližujte niekomu lebo je „iný“ alebo slabší a vy si chcete pozdvihnúť ego tak mu chcete ublížiť či už fyzicky alebo psychicky lebo sa vám to môže raz nie pekne vrátiť.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií