Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Médiá nás ovplyvňujú! Sú prirodzené veci neprirodzené?

Blog 

Pozeral som foografie z 80. a 90. rokov. Videá z diskoték, vtedajšiu módu od hrnca až po mikrofón na hlave… Dnes takýto „odvážlivci“ by sa asi nenašli, a ak áno, tak by boli považovaní za ochráncov panictva alebo #navždysingle. A ľudia boli aj chudí, aj pribratejší, aj s akné aj bez, aj strapatí či ušatí, a lások bolo tááák veľa vecí, ktoré boli prirodzené. A starostí..tých bolo menej. ľudia ich nehľadali tak, ako to robia prevažne dnes.

 

Staré zlaté prirodzené časy, kedy neexistovala taká samoľúbosť?

Nemyslím si…podľa mňa to bolo tak stále. Človek pozeral na seba, bol do seba zažratý a chcel sa sám sebe a iným páčiť. No dnes to určite graduje a môžu za to hlavne médiá. Odfotografované nahé sexy ženské telá, sexy zadočky, veľké dekolty žien a vyšportované telá. V magazínoch nájdeme jedálničky zdravia, v televízií sa ukazujú modelky a plejmejtky. Ak náhodou niekto pribral, píše sa o ňom ako napríklad: „Je z nej bacuľa!“, „Čo to so sebou robí?“, „Televízna hviezda guľatie!“. Akoby mať kilečká navyše bolo hriechom, niečim veľmi nechutné, zlé.

Ľudia sa už prestávajú podobať na ľudí. Zmachlené kraslice a tony make-upu dávajú spoločnosti znamenie, že takto je to správne. Deti dostávajú namiesto bábik rúže na pery, balzamy, lesky, opätky… Prirodzenosť sa pomaličky ale isto vytráca. Je hriech byť prirodzeným? Je hriech mať pár kíl navyše? Je hriech mať pár vrások? tmavšie pery? Je naozaj IN kupovať naším deťom maľovátka? Je IN míňať neskutočné peniaze za kozmetiku? Len preto, lebo prirodzenosť je zlá? Vitajte vo svete perfekcionalizmu, kde sú celebritmi ľudia z magazínov a pracháči!

Rada na záver? Nebojte sa prirodzenosti. Nebojte sa mať pár kíl navyše a nepanikárte kvôli tomu, že nie ste idolom dnešnej doby. Nenaháňajme sa za krásou, tá skutočná krása je vnútri nás. Všetci sme nádherní! Nie pomaľovaná a štíhla je ta pravá, ale tá, ktorá si s Vami bude rozumieť. Ktorá Vám venuje svoj čas a ktorá s Vami bude prežívať všetky starosti i radosti. Samozrejme že starať sa o seba je fajn, ale miera samoľúbosti už prechádza za hranice. 

 

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií