fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Tieto cviky na brucho, ktoré môžete robiť aj na svojej stoličke

Sedavé zamestnanie, dlhé hodiny pred počítačom, notebookom alebo nad knihami škodia vášmu zdraviu. Aj pri týchto činnostiach môžete posilniť svoje brucho pomocou 6 cvikov. Postačí vám na to stolička.

Máte tip? napíšte nám mailom

Pri svojej sedavej činnosti si môžete trochu zacvičiť, čo je veľkým plus pre vaše zdravie. Ponúkame vám cviky na brucho, ktoré môžete robiť na stoličke a vyformovať si tak ploché brucho.

Cviky na brucho, ktoré môžete cvičiť aj na stoličke:

1. Koleno k hrudi

Tento cvik je vhodný na posilnenie brušných svalov, zlepšenie trávenia, dokonca pomáha spaľovať tuk.

Sedíte rovno na stoličke s nohami v pravom uhle, chrbát sa neopiera o stoličku. Chodidlá máte na podlahe od seba na šírku ramien. Pritiahnite k hrudi pravé koleno. Aby ste si lepšie pretiahli dolné brušné svaly, ruky by ste mali mať tesne pod jabĺčkom. Cvik opakujte 20 až 30-krát striedaním kolena.

Cviky na brucho zo stoličky

2. Obe kolená k hrudi

Pri tomto cviku pracujú brušné svaly efektívne a jemne zároveň.

Sedíte rovnako ako pri prvom cviku. Nohy spojte a rukami sa chyťte (ak máte možnosť) bokov –  bočných operadiel stoličky. Chrbát máte vystretý, pritiahnite nohy k hrudníku. Brucho je stiahnuté. Dajte pozor, aby ste mali kolená spolu. Potom dajte nohy dole, ale nemali by ste sa dotknúť podlahy. Cvik opakujte 10 až 20-krát.

Prečítajte si tiež:
6 ženských trendov, ktoré sa dnes nosia napriek tomu, že škaredia

Cviky na brucho zo stoličky

3. Kolená k hrudi s ohybom tela do strany

Cvik vhodný na formovanie pásu. Cviky na šikmé svaly pomáhajú spaľovať tuk z bočných strán brucha.

Sedíte na stoličke s vystretým chrbtom ako v predošlej ukážke. Po tom, čo sa chytíte na boku stoličky, otočte telo do strany. Nohy spojte a pritiahnite ich k hrudníku. Vráťte sa do východiskovej pozície a otočte sa na druhú stranu. Na každú stranu opakujte 10 až 20-krát.

4. Ohnutie

Pomáha zbaviť sa tukov na bokoch a na stranách brucha.

Chodidlá sú na podlahe na šírku ramien. Ruky vystrite do strán (zarovno s ramenami). Vytočte sa doprava, zohnite sa a pravou rukou sa dotknite ľavej špičky. Chvíľu zostaňte v tejto polohe a potom sa opäť vyrovnajte. Teraz urobte to isté na opačnú stranu. Opakujte 20 až 30-krát striedavo na obe strany.

5. Nadvihnutie na stoličke

Pomáha zbaviť sa tukov rýchlejšie. Posilňuje brucho, chrbát a ramená. Na zvýšenie intenzity cvičenia použite stoličku s bočnými operadlami.

Sedíte rovno s rukami držiacimi sa operadiel stoličky. Nadvihnite telo nad stoličku, aby ste mali boky a nohy vo vzduchu. Použite brušné svaly na to, aby ste kolená pritiahli k hrudníku. Vydržte aspoň 10 – 20 sekúnd a potom sa vráťte do východiskovej polohy. Opakujte 4-krát.

Prečítajte si tiež:
Fajčenie e-cigariet zabíja! V New Yorku aj Michigane vapovanie už ZAKÁZALI

6. Opačné koleno k opačnému lakťu

Tento cvik je výborný na formovanie pásu, pretože pracujú dolné a šikmé brušné svaly. Pre správnosť cvičenia je dôležité, aby ste sa vytáčali lakťom k opačnej nohe, čím bude horná časť vášho tela mierne otočená na stranu.

Na stoličke sedíte rovno, chrbát sa nedotýka operadla. Ruky dajte za hlavu, zdvihnite pravé koleno k hrudníku a súčasne vytočte ľavý lakeť k zdvihnutému kolenu. Vráťte sa do začiatočnej polohy. Opakujte 15-krát na každú stranu. Kolená môžete striedať, alebo urobte počet opakovaní na jednu stranu a potom na druhú.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj brightside
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií