Zmeňte postoj k životu vďaka týmto 10 lekciám od génia Alberta Einsteina

Zmeňte postoj k životu vďaka týmto 10 lekciám od génia Alberta Einsteina

Albert Einstein bol nemecko-švajčiarsko-americký teoretický fyzik, ktorý je považovaný za najvýznamnejšieho vedca 20. storočia.

Počas jeho života, v ktorom napríklad predložil teóriu relativity a významne prispel k rozvoju kvantovej mechaniky, štatistickej mechaniky a kozmológie, sa držal zopár svojich zásad. V dnešnom článku ti dáme zopár lekcií v mene samotného Alberta, ktoré možno zmenia tvoj postoj k životu.


„Nemám žiaden výnimočný talent. Som len vášnivo zvedavý.“

Zvedavosť pomáha spáliť našu predstavivosť. Keď kladieme otázky, môžeme nájsť dôležité informácie, ktoré nám pomôžu vyriešiť problémy, otvoriť nové dvere a vytvoriť nové spojenia. Keď sa pýtame sami seba, môžeme otriasť našimi presvedčeniami, odhaliť naše najvnútornejšie túžby a urobiť pozitívnu zmenu.

images

„Nie je to o tom, že som génius. Ja si pri problémoch len dlhšie posedím.“

Poznáte tú známu vetu, že genialitu tvorí 1% talentu a 99% tréningu? Je to presne o tom – ak si niečo nevydriete od základov, nebudete to mať. Najprv si však vyberte, čo je pre vás dôležitejšie – udržať si pohodlie alebo si splniť svoj sen? Keď ste si vybrali a ste s tým stotožení, nevracajte sa k druhej možnosti.

„Každý muž, ktorý počas bozkávania sa s krásnou dámou bezpečne jazdí, nedáva svojej dáme dostatok pozornosti.“

Na to, aby ste mohli naozaj žiť, nielen prežívať, sa potrebujete sústrediť na jednu činnosť a nerobiť sto vecí naraz. Či už s týmto výrokom súhlasíš alebo nie, Albert mal zaručene pravdu. Spravte jednu vec a poriadne, nevenujte sa všetkému a len sčasti.

„Celé je to o predstavivosti. Je dôležitejšia než vedomosti, pretože nám umožňuje pozrieť sa za oponu života, ktorá ešte len príde.“

Z obyčajnej maličkosti môže vzniknúť obrovský nápad, ktorý vás dostane naozaj ďaleko. Tento citát má ozajstnú hĺbku a hovorí o tom, že tá správna predstavivosť môže byť kľúčom k životnému úspechu.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  Jedlo pri telke? Máme pár tipov!

1401539267232827687

„Človek, ktorý sa nikdy nepomýlil, nikdy nevyskúšal niečo nové.“

Aj ty poznáš ľudí, ktorí o sebe tvrdia, že všetko robia správne a chyby nemajú vo svojom “denníčku”? Pravdepodobne nikdy neskúsili nič nové a žijú v stereotype. Nikto sa predsa nenarodil dokonalý a človek sa neustále učí, najmä na vlastných chybách.

Pokračovanie článku nájdete na druhej strane.

Google+ Linkedin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

*

*