fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Zmeňte postoj k životu vďaka týmto 10 lekciám od génia Alberta Einsteina

Máte tip? napíšte nám mailom

Albert Einstein bol nemecko-švajčiarsko-americký teoretický fyzik, ktorý je považovaný za najvýznamnejšieho vedca 20. storočia.

Počas jeho života, v ktorom napríklad predložil teóriu relativity a významne prispel k rozvoju kvantovej mechaniky, štatistickej mechaniky a kozmológie, sa držal zopár svojich zásad. V dnešnom článku ti dáme zopár lekcií v mene samotného Alberta, ktoré možno zmenia tvoj postoj k životu.

„Nemám žiaden výnimočný talent. Som len vášnivo zvedavý.“

Zvedavosť pomáha spáliť našu predstavivosť. Keď kladieme otázky, môžeme nájsť dôležité informácie, ktoré nám pomôžu vyriešiť problémy, otvoriť nové dvere a vytvoriť nové spojenia. Keď sa pýtame sami seba, môžeme otriasť našimi presvedčeniami, odhaliť naše najvnútornejšie túžby a urobiť pozitívnu zmenu.

images

„Nie je to o tom, že som génius. Ja si pri problémoch len dlhšie posedím.“

Poznáte tú známu vetu, že genialitu tvorí 1% talentu a 99% tréningu? Je to presne o tom – ak si niečo nevydriete od základov, nebudete to mať. Najprv si však vyberte, čo je pre vás dôležitejšie – udržať si pohodlie alebo si splniť svoj sen? Keď ste si vybrali a ste s tým stotožení, nevracajte sa k druhej možnosti.

„Každý muž, ktorý počas bozkávania sa s krásnou dámou bezpečne jazdí, nedáva svojej dáme dostatok pozornosti.“

Na to, aby ste mohli naozaj žiť, nielen prežívať, sa potrebujete sústrediť na jednu činnosť a nerobiť sto vecí naraz. Či už s týmto výrokom súhlasíš alebo nie, Albert mal zaručene pravdu. Spravte jednu vec a poriadne, nevenujte sa všetkému a len sčasti.

Prečítajte si tiež:
Meghan Markle a Harry zverejnili tajnú fotografiu z ich svadby

„Celé je to o predstavivosti. Je dôležitejšia než vedomosti, pretože nám umožňuje pozrieť sa za oponu života, ktorá ešte len príde.“

Z obyčajnej maličkosti môže vzniknúť obrovský nápad, ktorý vás dostane naozaj ďaleko. Tento citát má ozajstnú hĺbku a hovorí o tom, že tá správna predstavivosť môže byť kľúčom k životnému úspechu.

1401539267232827687

„Človek, ktorý sa nikdy nepomýlil, nikdy nevyskúšal niečo nové.“

Aj ty poznáš ľudí, ktorí o sebe tvrdia, že všetko robia správne a chyby nemajú vo svojom “denníčku”? Pravdepodobne nikdy neskúsili nič nové a žijú v stereotype. Nikto sa predsa nenarodil dokonalý a človek sa neustále učí, najmä na vlastných chybách.

Pokračovanie článku nájdete na druhej strane.

Albert Einstein bol nemecko-švajčiarsko-americký teoretický fyzik, ktorý je považovaný za najvýznamnejšieho vedca 20. storočia.

Počas jeho života, v ktorom napríklad predložil teóriu relativity a významne prispel k rozvoju kvantovej mechaniky, štatistickej mechaniky a kozmológie, sa držal zopár svojich zásad. V dnešnom článku ti dáme zopár lekcií v mene samotného Alberta, ktoré možno zmenia tvoj postoj k životu.

„Nikdy neuvažujem o budúcnosti – aj tak príde až o chvíľu.“

Ak nechcete prežívať, držte sa tohto pravidla. Tým, že budeš myslieť do ďalekej budúcnosti, si vezmeš prítomnosť, ktorá napriek tomu, že je krásna, v tvojich očiach nie je. Ži teraz, nie potom!

„Nesnažte sa získať úspech, radšej vytvorte hodnoty.“

Aké sú vaše hodnoty? Sláva, bohatstvo, úspech? Čo je pre vás úspech? Obdiv iných? Uznanie? Uvažujte nad tým, pretože to, čo je pre vás hodnotné, je pre bohatých a úspešných rodičov, ktorí práve stratili dieťa, celkom bezcenné. Starostlivo si vyberajte svoje hodnoty, pretože tie potom definujú váš život.

Prečítajte si tiež:
Je Meghan Markle opäť tehotná? Verejnosť špekuluje

„Definícia šialenstva: robiť to isté, no zakaždým čakať iný výsledok.“

Ak sa ti v niečom nedarí, skús to inak. Nebojte sa zmeny, pretože práve tá môže byť kľúčová. Ak sa istá činnosť stane rutinou, nie je to ono. Avšak, každý je strojcom svojho šťastia, a preto si určite svoje hodnoty sám a veď svoj život smerom, akým chceš, aby sa uberal.

albert-einstein-albert-einstein-28258168-1920-12001

„Informácie nie sú vedomosti, sú to fakty. Jediným zdrojom vedomostí je skúsenosť.“

Odrapotať naučené informácie dokáže hocikto, no hovoriť o niečom, čo človek zažil na vlastnej koži, je celkom iný level. Pýtate sa, aké životné skúsenosti máte vy? To, čo vám príde ako všedné, je pre niekoho výnimočné. To, čo robíte každý deň, je pre iného nedosiahnuteľný cieľ. Ak chcete niekoho naozaj obohatiť, podeľte sa s ním o svoje skúsenosti, tie sú na nezaplatenie.

„Najprv sa musíte naučiť pravidlá hry. Potom sa na ne vykašlite a hrajte lepšie, než ostatní.“

Veľmi múdry a výstižný výrok. Naštudujte si všetko o tom, čo vás zaujíma a snažte sa byť lepší ako konkurencia, predbehnite ich a staňte sa úspešným.

No čo, pomohli sme vám zamyslieť sa nad životom a premyslieť si jeho budúci priebeh? Nebojte sa zmien, určite si svoje hodnoty a robte veci tak, aby ste boli vždy o krok popredu.

Zdroj: adorablequotes4u.com

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií